Rozpoczęcie sezonu – Majówka na mazurach

Natura budzi się powoli do życia po zimowym letargu. Już niebawem nastąpi prawdziwy rozkwit wiosny. Zachodzące w przyrodzie zmiany są najbardziej zauważalne poza wielkimi miastami, w naturalnym otoczeniu. I tak właśnie jest na Mazurach, gdzie w wielu rejonach zachowana została nienaruszona dzikość natury.

Świergot ptaków, zieleniejące łąki i lasy, błękitne niebo odbijające się w lustrzanych taflach jezior i rzek – kraina niczym z baśni. Jednak nie musisz mieć czarodziejskiego klucza, nie musisz też wypowiadać tajemniczego zaklęcia, aby znaleźć się w tej bajce. Polski raj na Ziemi – Mazury – są na wyciągnięcie Twojej ręki, tuż, tuż.

Niebawem rozpoczęcie sezonu, zainicjuje go zbliżająca się Majówka. Wiele osób szukać będzie wówczas aktywnych form wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie ma co się dziwić, każdy z nas w dobie postępującej globalizacji szuka ucieczki od większych miast, zgiełku i życia w ciągłym biegu.

Ciekawą propozycją spędzenia Majówki w sposób aktywny i przyjemny może być spływ kajakowy. Jest to forma łącząca w sobie przebywanie na świeżym powietrzu oraz podziwianie otoczenia i pięknej przyrody. Z takiej wyprawy czerpać radość będą zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Jest to uniwersalna atrakcja ciesząca się coraz większą popularnością.

Jednym z atrakcyjniejszych szlaków kajakowych na Mazurach jest szlak po rzece Krutynia. Otoczenie dzikiej przyrody, meandrująca rzeka, zwężenia, liczne zakola i wyspy oraz przeprawy przez otwarte jeziora to tylko nieliczne propozycje, które oferuje spływ kajakowy. Połączenie tych dwóch rzeczy – kajaki i Krutynia – to z pewnością sposób na niezapomnianą wyprawę.

Wypożyczalnia kajaków Krutynia Nemo pomoże Ci w realizacji planów na aktywną Majówkę. Bogata oferta spływów kajakowych obejmuje spływy jednodniowe, kilkudniowe, zorganizowane czy szlakiem rzeki Krutynia. Jest to idealna propozycja dla osób poszukujących relaksu i oddechu na łonie natury. Udana majówka w towarzystwie rodziny czy znajomych? Nic trudnego – kajaki i Krutynia z pewnością dostarczą Wam mocy niezapomnianych wrażeń.